Velikonoční jarmark 2023

Publikováno: 

17

4

2023

Velikonoční trh v Jihlavě byl plný krásných výrobků a domácích specialit. Mnohokrát děkujeme, že jste si přišli užít velikonoční dílny, pletení pomlázek, malování vajíček, čerstvě pečené jidáše, vystoupení folklorních souborů, cirkusové představení a živou muziku. Tak za rok opět ve Smetanových sadech!

Nejkrásnější jarmark v Jihlavě se koná vždy před Velikonocemi na Zelený čtvrtek ve Smetanových sadech. Tradičně jsou jejich součástí velikonoční dílny, pletení pomlázek, malování vajíček, čerstvě pečené jidáše, vystoupení folklorních souborů a živá muzika.

Do Jihlavy na Velikonoční jarmark jezdí na 60 stánkařů, kteří nabízejí květiny, ručně vyráběné dekorace, krásnou keramiku, proutěné košíky, dřevěné výrobky, dárky, textil, šperky, háčkované zboží, svíčky nebo domácí kosmetiku. K ochutnání také bývají nejrůznější delikatesy, například čerstvě pečené pečivo, makronky a mrkvánky, domácí omáčky, cenou ověnčené regionální uzeniny, koření, bylinky a čaje, dobroty od včel, valašské frgály, pivní speciály a další dobroty.

O doprovodný program se vždy starají místní folklórní soubory, především Pramínek nebo Bajdyš a Bajdyšek. V roce 2023 se o hudební doprovod postaral harmonikář Jindra s kapelou a celým dnem nás provázelo folklorně cirkusové vystoupení Živa Poppy Theatre.

Ke stažení

No items found.
No items found.

Ke stažení

No items found.