Vyhodnocení roku 2023

Publikováno: 

17

1

2024

Stále více turistů míří do historického centra Jihlavy.

V roce 2023 zavítal do historického centra Jihlavy opět rekordní počet návštěvníků. Nejnavštěvovanějším turistickým cílem bylo tradičně jihlavské podzemí, které již podruhé překročilo dvacetitisícovou hranici počtu návštěvníků (2023 – 22 831 návštěvníků). Vzrůstající trend zaznamenaly i ostatní turistické cíle spravované příspěvkovou organizací Brána Jihlavy: Bránu Matky Boží navštívilo 5 255 osob, Dům Gustava Mahlera 3 484 osob, turistická informační centra 23 247 osob.

Velký úspěch slaví komentované procházky, které Brána Jihlavy začala pořádat v roce 2022 a v loňském roce výrazně rozšířila nabídku tematických okruhů. V roce 2023 se komentovaných procházek a prohlídek zúčastnilo 2 128 osob, což je více než trojnásobek oproti roku 2022. Je potěšující, že se komentovaných procházek účastní kromě Jihlavanů stále rostoucí počet mimo jihlavských návštěvníků. V době vánoční svátků byly všechny komentované procházky beznadějně vyprodané.

Kam zavítat v lednu?

Prohlídky města pokračují i v novém roce. Lednovou novinkou je komentovaná prohlídka Jihlavské domy s vysokými síněmi připravovaná ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Jihlava a Oblastní galerií Vysočiny na 24. 1. Aktuální přehled nabízených prohlídek najdete vždy na webové stránce www.dojihlavy.cz/prochazky.

Celý leden můžete v centru navštívit:

Další akce v lednu:  

  • 18. ledna  - komentované prohlídka Domu Gustava Mahlera
  • 19.ledna - procházka po historickém centru města s prohlídkou kostela Povýšení sv. Kříže
  • 22.ledna - komentovaná prohlídka jihlavské radnice včetně běžně nepřístupných míst
  • 23. ledna - prohlídka Kaplí boromejskou za stopami sirotků jihlavských
  • 24. ledna - komentovaná prohlídka Jihlavské domy s vysokými síněmi
  • 24. ledna – tisková konference k Festivalu Mahler Hudba tisíců
  • do 3. února - výstava „100 let jihlavské fotografie“  v Domě Gustava Mahlera

Více informací z oblasti cestovního ruchu: MagdaSvatoňová, destinační manažerka, 734 760 009, magda.svatonova@branajihlavy.cz

Ke stažení

No items found.
No items found.

Ke stažení

No items found.