B

J

Svatý Martin 2023

Publikováno: 

16

11

2023

V sobotu 11. listopadu dorazil do Jihlavy svatý Martin na bílém koni. Svatomartinský průvod navázal na dávnou tradici, popsanou v lidových pověstech z Jihlavy a okolí.

Svatý Martin na bílém koni, kterého na své cestě od kina Dukla doprovodí kejklíři, vojáci, selské ženy a další historické postavy. Oslava svatého Martina se opět uskutečnila na více místech Jihlavy. Kromě svatomartinského jarmarku, který byl přes den na Masarykově náměstí, připravila Brána Jihlavy doprovodný program v ulicích na trase průvodu.

V parku Jana Masaryka za kinem Dukla od 15:00 vystupovali divadelníci a kejklíři, v ulicích Věžní a Palackého zahrály kapely, které zpříjemňovaly čekání na příjezd svatého Martina. Průvod vyrazil v 17:00 hodin z parku za kinem Dukla a prošel ulicemi Jana Masaryka, Palackého, Benešova, Věžní, Matky Boží a opět Palackého a Benešova směrem na náměstí.

Cesta průvodu s více než 200 účastníky, muzikanty a komedianty trval okolo 45 minut. Po slavnostní zdravici se návštěvníci mohli těšit na ohňostroj, který začal v 18:00, na která navázal hudební program.

Ke stažení

No items found.
No items found.

Ke stažení

No items found.